V Konkurs Ortograficzny o Złote Pióro Konsula Generalnego RP w Manchesterze

Nasza szkoła otrzymała zaproszenie do wzięcia udziału w Konkursie Ortograficznym o Złote Pióro Konsula Generalnego RP w Manchesterze. Wzorem poprzednich lat nadzór merytoryczny nad Dyktandem kontynuują dr Natalia Moćko i dr Kamila Kuros-Kowalska. Konkurs jest także wspierany przez Konsulat RP w Manchesterze. Swój zapowiedział również Marcin Rusinek, który spotka się z opiekunami i nauczycielami oraz poprowadzi warsztaty dla dzieci.

W ubiegłym roku szkolnym w Konkursie Ortograficznym wzięło udział aż 16 szkół.

Dyktando przeznaczone jest dla uczniów w wieku 8-16 lat, uczęszczających do polskich szkół sobotnich. Konkurs odbędzie się w dwóch kategoriach wiekowych: dzieci młodsze (klasy 4-7 szkoły angielskiej) oraz dzieci starsze (klasy 8-11 szkoły angielskiej). Każda szkoła przeprowadzi wewnętrzne eliminacje i wyłoni kandydatów do finału, który odbędzie się 
11 maja 2019 r. w Polskiej Szkole Manchester. Przewidziane są nagrody dla zwycięzców etapów wewnątrzszkolnych, którzy przybędą na konkurs do Manchesteru oraz laureatów dyktanda finałowego. Organizator planuje zapewnić dzieciom posiłek oraz atrakcje w czasie pobytu w naszej szkole.

W ostatnich tygodniach w Polskiej Szkole Sobotniej w Blackburn odbył się etap wewnątrzszkolny.

Zwycięzcy etapu wewnątrzszkolnego:

Grupa młodsza (klasy IV – VII) – Magdalena Maciaszczyk z klasy VII

Grupa starsza (klasy VIII, GCSE i A-level) – Sonia Ney z klasy VIII

Zwycięzcy tego etapu będą reprezentować naszą szkołę w Manchesterze.