test

Polska Macierz Szkolna jest organizacją charytatywną zarejestrowaną w Anglii i Walii, stowarzyszającą polskie szkoły uzupełniające oraz osoby zaangażowane w edukację w zakresie języka polskiego i polskiej kultury w Wielkiej Brytanii. Obecnie zrzesza ponad 130 polskich szkół sobotnich w Anglii, Irlandii Północnej i Szkocji. Oferuje wszechstronną pomoc wszystkim zaangażowanym w tworzenie i prowadzenie szkół. Prowadzi Centrum Egzaminacyjne, umożliwiające zdawanie egzaminów GCSE i A-Level z j. polskiego jako obcego.
Zajmuje się promocją polskiej oświaty i kultury na arenie międzynarodowej poprzez m.in. współpracę z organizacjami w Wielkiej Brytanii, w Europie i na Świecie oraz reprezentowaniem interesów oświaty polonijnej w Polsce.

Polska Macierz Szkolna dba o znajomość języka polskiego i polskiej kultury wśród polskich dzieci w Wielkiej Brytanii od 1953 roku.